תחנות כוח השרון

באיזור השרון הוגשו תוכניות להקמת שתי תחנות כוח. אחת באיזור כפר סבא ג'לולוגיה "תחנת כוח השלום", והשניה בשדות של מושב "גבעת השלושה".

מה אפשר כבר לעשות?

הרבה מאוד.

החוק מאפשר לתושבים להגיש התנגדויות, מקום טוב להתחיל יהיה בקבוצת הפייסבוק כנגד תחנת הכוח השלום

את התחנה הראשונה, "תחנת כוח השלום" מקיפים, ג'לג'וליה, כפר קאסם, מזרח כפר סבא, נווה ימין, מתן, שדי חמד, אלישמע, חגור, אלפי מנשה, טייבה, כפר ברא, ירחיב, ובמרחק קרוב מדי, הוד השרון, כל כפר סבא, וישוביים רבים נוספים.

התחנה הדרומית יותר, מוקמת על ידי חברי קיבוץ "גבעת השלושה". על השדה בו תוקם התחנה, משקיפים השכונות החדשות של ראש העין, ובצמוד לו, כפר סירקין.

כדי להבין מה ההשפעה של תחנת כוח, כדאי קצת להתעכב על מה זו תחנת כוח. תחנת כוח היא גנרטור ענק, שכולל מנוע, ומחולל. על מנת להפעיל מנוע גדול, צריך כמובן לספק הרבה דלק, וגם, לפנות הרבה זיהום וחום. המנוע יכול לפעול על פחם, בנזין, סולר, מזוט או גז. המקום הטוב ביותר להקים תחנת כוח המונעת בגז, הוא צמוד לצינור הגז. וצינור הגז, עובר במקביל לכביש 6.

מנוע גדול, צריך גם הרבה קירור, לכן, ליד כל תחנת כוח, מוקמת גם בריכת קירור, שמאפשרת לתחנת הכוח להתקרר, בדיוק כמו רדיואטור ברכב, רק הרבה יותר גדול. הרבה. המחולל, מייצר את החשמל. הוא מייצר כמויות אדירות של חשמל, שצריך להוביל, וכבלי החשמל הללו יוצרים מפגעים מגנטיים אשר משפיעים על בני אדם, על החי ועל הצומח.

זה כמו מגרש החניה של פארק הירקון, שכולו עמוס מכוניות שמפעילות את המנוע שלהן בכל הכוח. כמו אלפים רבים של מנועי של מכוניות, הפועלים יחד, ופולטים מאגזוז, שהוא הארובה.

יש גם מפגעי רעש.

גז טבעי אומנם נקי יותר מדלקים כבדים כמו מזוט וסולר, אבל הוא דומה בנזק הסביבתי שלו למנוע בנזין.

אחד הנימוקים בעד הקמת התחנה מדבר על משטר הרוחות, שהוא לרוב מערבי. ז"א, רוב הרוח נושבת מערבה. זה נכון, אבל בעיקר ליד איזור הים. ליד ההרים, היכן שעומדים להקים את התחנות, המצב הרבה יותר מורכב. בקיץ, באיזור התחנות, יש באיזור השרון רוח צפונית בבוקר, ודרומית בערב. כך שהעשן של תחנות הכח לא רק ינוע מזרחה, אלא גם צפונה בבוקר ודרומה בערב. יכניסו ישובים נוספים את מעגל הגזים הנפלטים. לעיתים, מתפתחים חמסינים, המגיעים מהמזרח ומובילים את העשן מערבה, אל הוד השרון, רעננה ופתח תקווה במשך ימים ארוכים.

זהו הדף של השבוע לגבי תחנת מזג האוויר כפר סבא. יש רוחות מזרחיות במשך הרבה זמן.

תושבי מזרח כפר סובלים מריחות נוראים במשך שנים בשל שריפות בלתי חוקיות באיזור טול-כרם. במהלך הלילה, האוויר הקר נושב מהרי השומרון חזרה אל מישור החוף, ועד שרוחות הים לא מגיעים ומפנות את העשן, הוא שוכב ומחניק איזורים שלמים.

הבעיה העיקרית עם תחנת כוח מונעת בגז, היא גובה הארובה שלה. כאשר בונים תחנת כוח ליד החוף, העשן מתפזר עד שהוא מגיע אל ההרים בקצה מישור החוף. ואילו כאן, העשן יטפס בפועל אל ההרים, ישפיע על התושבים ועל החומציות של האדמה. אדמה שדרכה עוברים המים שאחרי זה מגיעים לירקון.

כאשר מאחוריך הרים, אי אפשר להרים ארובה מספיק גבוהה. ישובים כמו קלקליה ואלפי מנשה עלולים לקבל את כל השיט בפנים.

בחורפים, יש לעיתים קרות. אוויר קר, שוקע ומצטבר במקומות נמוכים. מזהמים הנכלאים באוויר הזה, עלולים להישאר יותר זמן קרוב לקרקע. כי גם אין רוח.

וזה רק זיהוים האוויר. תחנת כוח גם יוצרת זיהום טרמי. היא משפיעה על האקלים בו היא נמצאת זו מכונה שתאדה מאות אלפי ליטרים של מים כל שעה לאטמוספירה, תשפיע על הלחות והטפרטורה בסביבה שלה.

את התחנה הדרומית "תחנת הכוח גבעת השלושה" מייעדים בצמוד לחלקה ממנה מגיעים חלק נכבד מהמים במדינת ישראל. אלו הם מקורות הירקון, והמים מובלים באמצעות מוביל ירקון נגב. לכן, כל האיזור הוא פארק לאומי, אבל במרחק של קילומטריים בודדים, עומדים להקים תחנת כוח ולחמם את כל האיזור.

מה עוד אפשר לעשות?

היזמים של תחנת הכוח בכפר סבא הם חברת הביטוח הפניקס, בשליטתו של יצחק תשובה, שהוא גם נהנה מרווחי הגז. אז פניתי לסוכן הביטוח שלי, ואמרתי לו, כל מה שיש לו קשר מהותי עם הפניקס, כאילו, חברה עם יותר מ-25% אחוזים, תמכור. כל מה שהם נוגעים בו. תמכור. כל מה ששיך ליצחק תשובה, תמכור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.